Napisane przez: Mariusz | 2012/02/15

Santo Domingo

Mariusz

W sobotę postanowiliśmy odwiedzić stolicę Dominikany – Santo Domingo. Obok Havany jest to najciekawsze architektonicznie miasto na całych Karaibach. Założone zostało przez brata Krzysztofa Kolumba w 1496 roku i jest drugim najstarszym miastem Nowego Świata. Jej starówka (Zona Colonial) prezentuje się okazale. Pozostałości starego fortu, katedra, kościoły i inne zabytki zamknięte są resztkami murów obronnych. Przypominają o świetności kolonii.
Wybraliśmy się w podróż dwoma wypożyczonymi samochodami. Po opuszczeniu bram ekskluzywnej Casa de Campo powitani zostaliśmy przez autentyczną Dominikanę. Duży ruch, zgiełk i harmider panował na ulicach sąsiadującej z kompleksem miejscowości La Romana. Dla Beaty, Roberta i Wojtka było to pierwsze tego typu przeżycie. Droga do stolicy nie była jednak najgorsza, w większości nawet dwupasmówka. Minęła więc szybko i mieliśmy sporo czasu na zwiedzanie.
Zabytki najbardziej interesują Natalię i Wojtka, Basia, Beata i Hania koniecznie chciały przespacerować się najstarszą z ulic – ulicą Dam, panom (wliczając mnie) więcej radości sprawiło przebywanie w sklepie z cygarami i delektowanie się doskonałym mohito z truskawkami w ogródku, w pobliżu Placu Kolumba.
Niewątpliwie pobyt w stolicy Dominikany był sporą odmianą po miesiącu pływania po niewielkich karaibskich wysepkach. Zażyliśmy atmosfery dużego miasta.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: