Victoria – Stolica Seszeli


Po przypłynięciu na Seszele w sobotnie przedpołudnie próbowaliśmy wywoływać kilkakrotnie przez radio kapitanat portu Victoria, by zgłosić swoje wejście i chęć odprawy . Niestety nikt nie odpowiadał. Nie mogliśmy się także dodzwonić na dyżurny numer, który powinien być aktywny przez 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Wywiesiliśmy pod salingiem żółtą flagę, sygnalizującą, że przypływamy z innego kraju i przez kilka godzin czekaliśmy, próbując skontaktować się z kapitanatem. Zgodnie z przepisami do momentu odprawy przez celników i służby odpowiedzialne za kwarantannę, nie powinniśmy schodzić na ląd ani nikt nie może wejść na pokład jachtu. Odnieśliśmy jednak wrażenie, że nikogo za bardzo nasza obecność nie interesuje i świętowanie weekendu jest nadrzędną rzeczą w sobotnie popołudnie. Wyglądało na to, że do poniedziałku nic nie załatwimy, a na drugi dzień rano mieli dołączyć do nas Agnieszka i Paweł. Poza tym siedzenie przez dwa dni na łódce w porcie nie za bardzo nam się widziało. Popłynęliśmy z Mariuszem pontonem na ląd do Seszelskiego Jacht Klubu. Niestety biuro było zamknięte i jedyne co można było zrobić w klubie, to wypić zimne piwo w barze. Tak zrobiliśmy i wróciliśmy na jacht po Olkę i Zbyszka. Na tak zwanym „nielegalu” posiedzieliśmy w barze i poszliśmy na spacer po mieście. Na drugi dzień, nie zważając na przepisy, zamusztrowaliśmy na jachcie Agę i Pawła.
W poniedziałek rano udało nam się skontaktować z kapitanatem. Byli zdziwieni, że nikt nam nie odpowiadał, ale był to raczej element gry teatralnej. Pomimo, że od soboty staliśmy na kotwicy w porcie, kazano nam wypłynąć na redę i czekać na pilota, który miał dowieźć do nas urzędników. Pawła i Agę wysadziliśmy na lądzie i popłynęliśmy we wskazane przez kapitanat miejsce na redzie. Odprawa przebiegła sprawnie i nikt nie robił problemu, że jesteśmy na Seszelach od soboty nieodprawieni. Tak widać, weekend to rzecz święta n Seszelach i nawet najostrzejsze przepisy muszą poczekać do poniedziałku.

Kategorie:Afryka, Seszele

7 komentarzy

 1. Fajnie tam macie. Z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia i opowieści. Pozdrowienia i uściski dla wszystkich. Kasia (córka Pawła:) )

 2. Fajnie Wam macie. Z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia i opowieści. Pozdrowienia i uściski dla wszystkich. Kasia (córka Pawła 🙂

  • Oj mamy bosko!!!! I ta boskość mnie jakość pochłonęła i nie po drodze mi do monitora komputera… A tyle pięknych widoków tu mamy, że świństwem jest, że się tym nie dzielimy. Obiecuję poprawę.

 3. Jezeli zamierzacie pokręcić się po okolicy to polecam obsługę cateringową jachtu w wykonaniu menika o imienu Roberto. Obsługuje łajby w marinie Baie St Anne na Praslinie. Popytać o niego w budce przy wejsciu na pływający ponton. Dostarczy wszystko na pokład, a najlepsze sa gotowe obiady dostarczane na pokład. Naprawdę nie warto odpalać kambuza./ RYBY !!!!!!!!!! cena 1/3 knajpowej/. Poszukam telefonu do Roberta t prześlę.
  Jak chcecie to mogę Wam dać namiar na Praslinie na prywatny wieczór w seszelskim domu. Cieżko trafić, zadupie. Muzyka na żywo i wyżerka niesamowita. Podstawią taksówkę do mariny. Prowadzi to piosenkarka z Seszeli

  • Brzmi nieźle! Praslin już za nami niestety. Ale pięknie tam było, to może wrócimy… Dobry kontakt zawsze może się przydać. A świeżej ryby czasem brakuje. Ostatnio mieliśmy akurat dobrą passę, bo płynąć z Bird Island złapaliśmy trzy sztuki, ale nieraz ciągniemy pustą żyłkę.

 4. Bardzo serdecznie Was pozdrawiam i ściskam 🙂 Wspaniała ekipa na pokładzie. Jesteście napewno najbardziej uśmiechniętym jachtem z Pawłem i Agnieszką 🙂

 5. Moj dobry przyjaciel po ojcu Seszelczyk, po matce Austriak twierdzi, ze ustrojowo Seszele sa bliskie dawnemu PRL, wiec opieszalosc urzednikow nie dziwi, istotna roznica to pragmatyczne podejscie do tematu i “no problem” w poniedzialek! Milego pobytu w kolejnym na Waszej drodze “Raju na Ziemi”
  Adam & Magda

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d